Patronat


Współpraca Branżowa


10 pączków w 5 minut 49 sekund!

5 lutego odbyły się XIV Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas zorganizowane przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu. Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami i z tej właśnie okazji odbywają się mistrzostwa. Wydarzenie wspierają Międzynarodowe Targi Poznańskie, będące fundatorem nagród w postaci specjalnej karty umożliwiającej jednorazowe wejście na targowe wydarzenia dla szerokiej publiczności.

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w zawodach wystartowało blisko 80 osób. Zasady mistrzostw są proste – wygrywa osoba, która najszybciej zje 10 pączków bez popijania ich wodą. Techniki jedzenia są zróżnicowane, zaś sędziowie pilnują uczciwej rywalizacji. Nie został pobity rekord z 2011 roku, który wynosi 4 minuty i 12 sekund.

Wyniki zaciętej rywalizacji XIV Mistrzostw wyglądały następująco:

I miejsce Tycjan Rogoziński - 5 min 49sek

II  miejsce   czas 6 min. 16 sek.    Piotr Paszczak

III miejsce Szymon Wawrzyniak 6 min 58 sek
IV miejsce   czas 7,20    Tomasz Judkowiak
V  miejsce  czas  8,00    Piotr Sikora
VI  miejsce  czas  8,04    Paweł Śmiech

Pączki dostarczają rozmaici Cukiernicy i Piekarze zrzeszeni w poznańskim Cechu.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich, w szczególności zaś Salonu Technologii Piekarskich i Cukierniczych odbywającego się w ramach targów Polagra Tech od 30 września do 4 października tego roku!

 

Więcej informacji wraz z galerią zdjęć znajdziecie Państwo w materiale Głosu Wielkopolskiego:

http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/g/mistrzostwa-poznania-w-jedzeniu-paczkow-na-czas-2018-mistrz-zjadl-wszystkie-dziesiec-w-niecale-szesc-minut-zdjecia,12908012,27407572/

Wstecz

Patroni MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact